Jaka jest sytuacja kwiaciarni internetowej w kryzysie gospodarczym

http://www.wyslijkwiaty.com

W czasach kryzysu na rynku, a jednocześnie ogromnej konkurencji, każda kwiaciarnia, aby przetrwać musi wypracować sobie jak największą ilość stałych klientów, a także dotrzeć ze swoją reklamą do nowych potencjalnych odbiorców. Wydajnie pomaga w tym Internet, dzięki któremu jest możliwe dotarcie do klientów praktycznie na całym świecie. Oczywiście wiadomo, że zawsze najwięcej klientów danej kwiaciarni, będzie pochodzić z okolic, gdzie jest ona zlokalizowana. Nie bez znaczenia jednak dla obrotu sklepu jest dochód, jaki kwiaciarnia internetowa może uzyskać ze sprzedaży kwiatów przez Internet klientom, którzy fizycznie są gdzieś daleko, ale chcą obdarować kwiatami osobę znajdującą się w zasięgu obsługiwanego przez kwiaciarnię terenu. Nawet jeśli zamawiająca kwiaty osoba znajduje się setki kilometrów od kwiaciarni, z łatwością ją znajdzie za pomocą Internetu i jej zamówienie będzie mogło być zrealizowane w tym samym, a najpóźniej następnym dniu.

Okazuje się, że coraz większa w naszym kraju popularność usługi jaką jest poczta kwiatowa, skłania kwiaciarnie do otwierania kolejnych stron handlowych, umożliwiających sprzedaż kwiatów przez Internet. Dzieje się tak ze względu na coraz większą dostępność Internetu, mniejsze koszty utrzymania działalności, niż koszt sklepu stacjonarnego, a także tańsza forma reklamy, oraz możliwość dotarcia do szerszego spektrum klientów. Moda na pocztę kwiatową przyszła do naszego kraju z zachodu, gdzie tego typu usługi funkcjonują już od dawna.

Otwierając kwiaciarnię internetową, można uniknąć wielu kosztów, takich jak czynsz, czy większa ilość pracowników, potrzebna do funkcjonowania kwiaciarni stacjonarnej. Sprzedając bukiety przez Internet firma może funkcjonować przy minimalnych nakładach, osiągając satysfakcjonujące zyski w krótkim czasie, oraz minimalizując straty związane z zakupem zbyt dużej ilości towaru w stosunku do realnej sprzedaży. Nie ma bowiem potrzeby trzymania kwiatów w magazynie, można je zamawiać pod konkretne zlecenie klienta. Dodatkowo koszt otwarcia takiej formy sklepu jest znacznie niższy niż koszt otwarcia sklepu stacjonarnego, odpada bowiem konieczność zakupu lokalu, jego wyposażenia, oraz jego ewentualny remont, a jeśli kwiaciarnia internetowa jest rozwinięciem istniejącej już kwiaciarni stacjonarnej, to koszty są naprawdę niewielkie, a możliwości wzrastają ogromnie.

Posted on środa, Styczeń 13th, 2010 at 13:52 and is filed under Kwiaciarnia Internetowa. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply