Kup kwiaty na allegro

Hurtownie kwiatów oraz firmy ogrodnicze sprzedają obecnie kwiaty nie tylko w hurcie, ale również zdarza się im sprzedawać kwiaty w detalu. Szczególnie często sprzedawane są kwiaty przez Internet za pośrednictwem allegro. Firmy takie wystawiają na aukcje żywe kwiaty doniczkowe, ale również sadzonki roślin ogrodowych. Przedmiotem sprzedaży mogą być rośliny w różnych stadiach rozwoju. Najprościej wygląda sprzedaż cebulek i nasion roślin, ponieważ zwykle nie wymagają one żadnej specjalnej formy pakowania, można je nawet wysłać w kopercie jako list polecony. Kiedy jednak klient kupuje żywekwiaty przez Internet, sprawa nieco się komplikuje. Żywe rośliny muszą być odpowiednio zabezpieczone przed transportem i transport ten musi trwać możliwie krótko, ze względu na to, iż żywe rośliny nie przetrwają trudów długiej podróży i braku wody.

Niezwykle istotną sprawą jest kiedy zostanie wysłana taka paczka . Należy pamiętać, że zarówno firmy kurierskie jak i Poczta Polska nie pracują w weekendy. Nigdy zatem nie należy wysyłać paczek zawierających żywe rośliny w piątki, bo wydłuży to czas ich podróży o dwa dni. Ponadto istotna jest wiedza o tym, że zarówno poczta, jak i wymienione firmy kurierskie mogą dostarczyć towar do odbiorcy już na drugi dzień, ale pod warunkiem, że zostanie on wysłany przez nas do godziny 12, po tej godzi nie bowiem zostaje wyekspediowana wysyłka paczek dostarczonych danego dnia, oraz dnia poprzedniego, po godzinie 12. Firmy prowadzące sprzedaż wysyłkową zwykle o tym wiedzą i biorą to pod uwagę, jednak zamawiając kwiaty przez Internet warto upewnić się o tym, że będą one wysłane w odpowiednim terminie.

Kluczowe znaczenie ma zabezpieczenie wysyłanych roślin i sposób pakowania. Jeśli są to rośliny doniczkowe lub sadzonki, to muszą być one umieszczone w ziemi, co wydatnie zwiększa ich wagę, a więc również koszt transportu. Rośliny muszą tez być zabezpieczone przed połamaniem, czy zgnieceniem, które może się łatwo zdarzyć, jeśli warunki transportu nie będą odpowiednie. Dlatego warto dopłacić kilka złotych by zapewnić swoim roślinom odpowiednie warunki podróży.

Duże znaczenie ma również to, czy osoba odbierająca wie, jak postępować z roślinami po ich otrzymaniu. Otóż istotną sprawą jest to, aby pozwolić roślinom odpocząć chwilkę, stawiając je w zacienionym miejscu, aby mogły dojść do siebie przez 2 do 3 godzin. Po przesadzeniu należy rośliny mocno podlać, gdyż w czasie transportu i na dzień przed nim były one pozbawione wody.

Posted on środa, Styczeń 13th, 2010 at 13:59 and is filed under Kwiaciarnia. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply