Świetny pomysły na kompozycje kwiatowe

Każda osoba zamierzająca kupić kwiaty przez Internet, szuka najodpowiedniejszej dla siebie oferty z wielu dostępnych w sieci. Konkurencja jest bardzo duża. Kwiaciarnia internetowa to jeden z najczęściej spotykanych sklepów online. Aby zwrócić uwagę potencjalnych klientów firmy takie muszą zaproponować im szczególnie atrakcyjną ofertę, super ceny, muszą odróżniać się czymś od konkurencyjnych firm, najlepiej wyróżnień się czymś szczególnym, a przede wszystkim muszą być dobrze usytuowane w przeglądarce.

W celu zapewnienia klientom atrakcyjnych cen, kwiaciarnia internetowa szuka hurtownika, który dostarczy jej towar w jak najniższych cenach. Wiele kwiatów jest importowanych, głównie z Holandii, ponieważ nasza rodzima produkcja nie jest w stanie zapewnić wystarczającej ilości kwiatów dla zaspokojenia potrzeb kwiaciarni. Oczywiście import kosztuje i ma wpływ na cenę roślin, niemniej przy dużych ilościach importowanych kwiatów koszt transportu rozkłada się na większą ilość sztuk i cena zaczyna być dużo bardziej przystępna.

Poza dobrą ceną, klienci kupujący kwiaty przez Internet oczekują jeszcze, że kwiaciarnia zaskoczy ich pięknymi propozycjami kompozycji kwiatowych prezentowanych na swojej stronie internetowej. Ile kwiaciarni tyle pomysłów – bukiety tworzone przez zatrudnionych przez kwiaciarnie florystów są dziełami sztuki, przemawiają do wyobraźni, zaskakują, wyrażają emocje, nawiązują do różnych okazji z jakich można podarować bukiet. Czasem kompozycje kwiatowe są układane z niezwykłe kształty na paterze, w wiklinowym koszu czy nawet w specjalnych szklanych naczyniach, będących częścią całego dzieła. Kwiaciarnie muszą stale pracować nad uaktualnianiem swojej oferty, ponieważ klienci nie chcą kupować dwa razy takiego samego bukietu. Dlatego każda kwiaciarnia internetowa stara się regularnie wprowadzać nowe propozycje bukietów do swojej oferty.

Cenną sprawą dla każdej firmy jest wymyślenie czegoś, co będzie kojarzone z firmą, rozpoznawalne przez klientów, a może nawet modne. Może to być specjalny sposób pakowania kwiatów, jakiś drobny, elegancki dodatek dołączanych wszystkich bukietów, opatrzony znakiem firmowym, albo po prostu sposób wręczenia kwiatów, charakterystyczny wyłącznie dla danej firmy. Jest to o tyle trudne, że w przypadku, gdy pomysł „chwyci” prawdopodobnie znajdzie się wielu naśladowców, którzy będą chcieli wykorzystać ten sam pomysł w swojej firmie.

Posted on poniedziałek, Marzec 1st, 2010 at 02:03 and is filed under Kwiaciarnia Internetowa. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply