Jak pielęgnować kwiaty jesienią?

 

103980_8e54261a0d994d5b1ff25fede001c5ef_large

Jesień, to czas, kiedy dzień staje się coraz krótszy a jesienne barwne kwiaty przybrane w opadające pożółkłe i rude liście dają nam zapowiedź nieuchronnie zbliżającej się zimy.
Jak dbać o jesienne kwiaty by cieszyć się ich wspaniałym widokiem jak najdłużej?
Zasady dotyczące utrzymania i hodowli jesiennych kwiatów są podobne to tych dotyczących uprawy kwiatów całorocznych. Są jednak takie techniki uprawy, które wskazane są wyłącznie w stosunku do kwiatów kwitnących wczesną i tą bardzo późną jesienią.
Czasami warto w takim temacie rozpytać osoby które wprawdzie nie są zawodowymi ogrodnikami, ale od zawsze zajmują się uprawą kwiatów. Ich wieloletnie doświadczenie i pozyskana wiedza mogą okazać się w tym przypadku bezcenne. Czasem warto też przejrzeć fachową tematyczną literaturę, która powinna nam dostarczyć potrzebnych wiadomości.
Rozpoczęłam więc poszukiwania, które pomogły by mi w należytym i właściwym utrzymaniu kwiatów w moim jesiennym ogrodzie. Przeszukałam „literaturę ogrodniczą”, którą posiadam w domu, skorzystałam też z pomocy pobliskiej biblioteki. Otrzymałam tym sposobem wiele cennych wskazówek, lecz czułam, że to jeszcze nie wszystka wiedza, której w tym temacie poszukiwałam. Na końcu skorzystałam więc z porad dotyczących hodowli kwiatów zawartych w Internecie. I tu znów wyczytałam wiele cennych i ciekawych informacji. Na stronie http://www.wyslijkwiaty.com przeczytałam między innymi, że jesienią trzeba pamiętać o tym, aby na bieżąco usuwać kwiaty przekwitłe oraz suche liście. Podłoże roślin powinno być w dalszym ciągu oczyszczane z chwastów i spulchniane.
Najważniejsze jest jednak zdaniem wielu hodowców roślin i ogrodników, aby hodowanym roślinom okazać po prostu serce. Rośliny które uprawiane Są z pieczołowitością i miłością
Odwzajemnią się właścicielowi w dwójnasób – pięknem kwiatów i ich niespotykaną mnogością.
Teraz już i ja wiem jak sprawić, by mój jesienny ogród tętnił życiem i był jeszcze piękniejszy.
Warto czasami zasięgnąć fachowych porad, aby w każdej dziedzinie życia osiągać dobre i planowanie efekty. Czasem niewiele trzeba, aby życie stało się prostsze, łatwiejsze i piękne.

 

www.kwiaciarniazgierz.pl/dostawakwiatow

Posted on wtorek, Kwiecień 23rd, 2013 at 12:49 and is filed under Kwiaty. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply